Psali o nás

Beseda s hasiči

   1.11.2017 k nám zavítali hasiči z Lipníka nad Bečvou. Na besedě, kterou nám hasiči poskytli, jsme se dozvěděli plno důležitých informací a zajímavostí. Byli jsme také poučeni, jak se správně zachovat v krizových situacích. Prohlédli jsme si hasičský oblek a také hasičské auto. Děkujeme za zajímavé informace a těšíme se na další návštěvu v naší škole.

Více...
Hody v Dolním Újezdu

   Na programu letošních hodů v Dolním Újezdu byl kromě rodinných návštěv a zábavy na kolotočích také křest nového obecního mikrobusu Dolňáček. Žáci základní školy všem přihlížejícím přiblížili prostřednictvím písničky „Na té naší pouti“, jak to na takové pouti chodí a poté si zařídili v papírových autech na písničku „Auta“.

Více...
„Ukliďme svět, Ukliďme Česko“

   Dne 27.9.2017 se naše školní družina zapojila do úklidové akce ,,Ukliďme svět, Ukliďme Česko‘‘. Společně jsme se vydali na místní fotbalové hřiště v Dolním Újezdu a sesbírali velké množství odpadků. Na závěr jsme odpad roztřídili do daných kontejnerů. Akce se vydařila a počasí nám také přálo.

Více...
„Za tajemstvím čisté vody“

   Naše žákyně, Hanička Lasovská, se zúčastnila jedenáctého ročníku soutěže „Za tajemstvím čisté vody“, která byla vyhlášena Ministerstvem zemědělství u příležitosti Světového dne vody 2017 a jejímž tématem byla v letošním roce „Wastewater“ neboli odpadní voda. Do soutěže se zapojilo více než 1000 dětí ze 140 škol z celé České republiky, ze kterých odborná porota vybrala do finále 33 obrázků, mezi kterými byla i kresba naší žákyně.

Více...