Škola v přírodě

Každý druhý školní rok vyráží všichni žáci naší školy v doprovodu jejich učitelů na školu v přírodě. Tentokrát jsme se vypravili do rekreačního střediska Chata pod věží v Radíkově, které se nachází uprostřed krásných lesů nedaleko Olomouce a poutního místa Svatý Kopeček. Areál nabízí velkou travnatou plochu, jež lemují chatky, které se staly dočasným domovem pro naše žáky, antukové hřiště, ohniště, dětské hřiště, společenskou místnost na budově, kterou jsme využili ke stravování a, pro děti asi nejzajímavější, výběh kamerunských koz, do kterého mohli ve volném čase chodit a být úplně v tom nejbližším kontaktu s přírodou.

Celý pobyt se nesl v duchu pátrání po zlém PADOUCHOVI ze známé pohádky Já, padouch. V pátrání po něm nám již od začátku pomáhali dva MIMOŇOVÉ, kteří pro nás také přichystali spoustu zábavných her a aktivit, díky kterým se pro všechny stal tento týden nezapomenutelným zážitkem. Mnoho soutěží a aktivit se odehrávalo v blízkém lese, který obklopuje celý areál, ale také přímo v areálu, který je těmto účelům plně přizpůsoben. S dětmi jsme, mimo soutěže a hry zaměřené na hledání Padoucha, zažili také letní kino přímo pod nebesy, zahráli si šipkovanou, která nás zavedla až na koupaliště v Bělkovicích-Lašťanech a navštívili zoologickou zahradu na Svatém Kopečku. Padoucha se nám však nepodařilo polapit až do úplně posledního dne, kdy jsme ho našli lapeného v pasti, kterou jsme za tímto účelem nastražili v nedalekém lese. Děti měly z jeho polapení velkou radost a tímto jsme završili celý pobyt na Radíkově.